monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
8(-14)/[(-8)-3(-13)]
Which of the following is most important in making the typical seed more resistant to adverse conditions than the typical spore? A) a different type of sporopo
What are greenhouse gases?
Part 8 (10 points) Rewrite the following sentences in the subjonctif présent. Begin each sentence with the French translation of the impersonal expressions give
Which sentence best describes the effect of the articles of confederation on the government
Using complete sentences, explain the differences between a command economy and a market economy. What type of economic system is created when these two systems
Describe the primary and secondary immune response in terms of speed and number of antibodies produced?
The graph shows the charges for a health club in a month. Make a function table for the input-output values. Writes an equation that can be used to find the tot
[20 Points]Find the least common multiple of the expressions: 1. 3x^2, 6x - 18 2. 5x, 5x(x +2) 3. x^2 - 9, x + 3 4. x^2 - 3x - 10, x + 2Please explain if possib
Robert Morris proposed a 10 percent tax on imported goods to help pay the national debt. True or false