quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Ashton designs movie sets. For one scene, he has to hang a banner across an archway that takes the shape of a parabola modeled by the quadratic equation y = −x2
Find the difference. 14x - (x2 + 8x) =
Can someone please help me?
What was the purpose of laws passed shortly after september 11 attacks?
1)How would the United States most likely encourage another nation to eliminate restrictive human rights policies? A. by imposing tariffs on the nation’s goods
Which choice shows the greatest debt? A.-$54.20 B.-$54.25 C.-$52.45 D.-$52.54
Which of the numbers is irrational? A) 2.3 B) √3 C) √4 D) 1/3
What is it asking me to put in the chart
Between which two consecutive whole numbers will you find the square-root of 82
The country being described as a government that most resembles which type of democracy