bethanyannjones14
bethanyannjones14
03-02-2021
Mathematics
contestada
Please help me wit dis .
Respuesta :
camrynw033099
camrynw033099
03-02-2021
Answer:
a. 40
Step-by-step explanation:
Answer Link
Teebee13
Teebee13
03-02-2021
The answer to this is a. 40
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
How did Russia get out of WWI?
What is the value of y in the equation 2(2y – 14) = 0? 4 5 6 7
There are 550 students at Martin Middle School. One bundred and eighty- seven students walk to school. what percent of the students walk to school?
Edward buys a novel for $8.40 and a bookmark for $1.20 from a bookstore. The store is having a sale, and everything is 35% off! How much does Edward pay for bot
Calculate the area of the following figure correct to 2 decimal places if can show or explain work
find each function value. 1). f(1)if f(x) = x+ 3 2). f (6) if f(x) =2x 3). f(4) if f(x) =5x-4 need help with all 3 questions step by step
She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?
Unlike T lymphocytes, B lymphocytes
Which phrase best summarizes the theory of evolution by natural selection? A.Over extended periods of time populations change. B.Survival is done by the stronge
Please help with this math problem GE light bulbs are supposed to last for 1200 hours. However, light bulbs of this type last only 1185 hours with standard devi