demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Using the properties of Integer exponents, match each expression with the correct equivalent expression.
Explain your answer !! Will give brainlst
I need the answerplease
The DNA of a species of corn is changed by introducing DNA to it from an unrelated species. A new type of corn is produced. Which process was used to produce th
What the correct answer
The question is asking to determine which statement is true?
Type of genetic material
Lance bought 4 tablets from his local computer store for $460. At this rate, how much would it cost to buy 9 tablets?
This is a tax on imported goods and is usually designed to protect
1. The sun's atmosphere is the ...........