mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
1. Abigail plays a game in which she spins a spinner over and over again. The spinner has 4 equally sized sections labeled 1 through 4. Spinning a 2 eight times
Which sentence includes only common nouns? He received a patent for his invention. My favorite team will play in the Super Bowl. Farnsworth used television tech
¿En qué época del año es la estación seca de Costa Rica? a. mayo a noviembre c. junio a febrero b. diciembre a abril d. diciembre a mayo
Mind lending a hand here?
15. Macy doesn't have any money in her bank account, but begins saving $ 15 each week. Robby has $20 in his bank account and saves $ 10 each week. After how man
GUYS HELP!! AT LEAST LOOK AT THIS TO SEE IF YOU MIGHT KNOW IT. Who is a hero from the past I should write about from the past. If you can, why are they a hero.
f an mRNA molecule had 300 nucleotides in the coding region of the strand, how many amino acids would be in the polypeptide that was synthesized
7th Amendment: Rights during. trials.
find the perimeter help asap
Please Help!__________Rule :- Don't answer Origin- Answer correctly