Hello!
To find the cost of 12 oz:
first oz = $0.37
Every oz after = $0.23
12 - 1 = 11
First oz = $0.37
11 × .23 = 2.53
2.53 + 0.37 = 2.9
A 12 oz package in first class would cost $2.90.Â
Hope I helped you! :)Â
PS. Next time please add the answer choices! :)